Teraz jest 29 mar 2024, o 10:53


Izotretynoina i inne leki na trądzik

Na każdy temat. Miejsce w którym możecie podyskutować o wszystkim, co nie dotyczy żadnej z pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ezoe

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 5 gru 2017, o 13:25

Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post5 gru 2017, o 13:29

Cześć wszystkim, Postanowiłam tutaj napisać, bo może ktoś zmaga się z tym samym problemem co ja. A więc opowiem od początku... Od 13 roku życia zmagam się z ciężkim trądzikiem. Jest to w mojej rodzinie genetyczne bo miała to moja mama, siostra i oczywiście na mnie też to trafiło. Próbowałam już dosłownie wszystkiego. Zaczynając od leczniczych ziół, witamin, różnych suplementów z apteki bez recepty, toników, maści itd. Byłam u 3 różnych dermatologów i wszystko co mi przepisywali nie działało. Około 3 lat temu zdecydowałam się na ostateczne rozwiązanie- leczenie izotretynoiną. Po zaledwie dwóch tygodniach moja cera zmieniła się nie do poznania! Efekty były fenomenalne i w końcu uwierzyłam że coś może uratować moją cerę. Jednak jednym z większych efektów ubocznych tego leku była depresja i mnie też zaczęła dopadać. Dermatolog kazał mi od odstawić Izotek. Przechodziłam też trudny okres w moim życiu. Wyprowadziłam się za granice i zmieniłam szkołę, to wszystko się razem skumulowało i taki właśnie dało efekt. W Stanach znalazłam innego bardzo dobrego dermatologa i przez 3 lata brałam 3 różne anytbiotyki na trądzik. Efekty też były świetne, jednak anytbiotyki mają to do siebie że po jakimś czasie organizm się uodparnia i po odstawieniu wszystko powracało. Może nie aż tak jak przedtem, ale cera znowu dobrze nie wyglądała. Zrobiłam pół roczną przerwę od jakichkolwiek leków, i trądzik nadal się utrzymywał. Teraz mam 19 lat. Trądzik występuje u mnie głównie na linii żuchwy, szyi i policzkach. Zdrowo jem i regularnie ćwiczę więc w tym raczej nie problem. Dwa miesiące temu poszłam do kolejnego dermatologa który przepisał mi Spironolakton (lek na ciśnienie, ale działa też na trądzik). Niestety, nie prznosi mi żadnych lepszych efektów. Rozmyślam teraz, żeby wrócić znowu na Izotretynoinę. Jest to ryzykowne, bo nie chcę znowu przechodzić stanów depresyjnych ale jest to moje ostatnie koło ratunku. Może depresja nie powróci. Niedawno podpisałam kontrakt z agencją modelingową, ale przez moją cerę nie mogę za dużo działać. Czy ktoś z was miał może podobną sytuacje? Znacie jakieś inne leczenie? I czy ktoś miał też stany depresyjnie po Izoteku? Jestem bardzo zdesperowana bo mam już serdecznie dosyć takiej cery...
Offline

graczka13

wyjadacz

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): 9 lis 2017, o 16:35

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post12 mar 2018, o 13:05

Na trądzik to dobry dermatolog i dieta. O lekach wywolujacych depresję nie będe się wypowidac, bo pierwszy raz o nich słyszę. Co zaś do leczenia depresji to wiem ze jest jej kilka rodzajów i wszystko zależy od dobrej diagnozy. Najlepiej udać się np Prywatny ośrodek terapii uzależnień Tu otrzyma się diagnoze, skuteczne leki i terapię. Moim zdaniem to jedyne słuszne rozwiązanie. Depresja to nie katar i sama nie przejdzie.
Offline

Brilu

guru

  • Posty: 705
  • Dołączył(a): 6 gru 2017, o 12:36

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post9 maja 2018, o 11:44

Wyłacznie wizyta u dobrego dermatologa, nie widzę inaczej, a jak jeden sobie nie radzi iść do drugiego. Tutaj https://ranking.abczdrowie.pl/s/dermatolog znajdziesz lekarzy po specjalizacji oraz lokalizacji, choćby najbliższej Twego miejsca zamieszkania. Bardzo przydatne internetowe narzędzie.
Offline

orek700

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 9 maja 2018, o 12:54

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post9 maja 2018, o 13:08

Nie wiem czy wiecie ale na https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_SKLEP-153.html znajduje się sklep internetowy, w którym można kupić węgiel oraz ekogroszek. Myśle, że zainteresuje to nie jedną osobę.
Offline

liso

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 10 maja 2018, o 10:15

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post10 maja 2018, o 10:19

takie leki według mnie są bardzo pomocne :) sam stosowałem swego czasu i działało
Offline

roza99

guru

  • Posty: 680
  • Dołączył(a): 28 lis 2017, o 18:48

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post24 kwi 2019, o 10:24

nie wiem co jeszcze robsz są bardzo dobrzy dermatolodzy w Elblągu i na twoim miejscu nawet bym sie nie zastanawiała tylko leciała z tym do lekarza. To nie przelewki i trądzik może narobić Ci niezłych szkód na twarzy na stałe.
Offline

Paszczak

master

  • Posty: 359
  • Dołączył(a): 6 lut 2017, o 15:08

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post28 paź 2019, o 09:36

Zanim zaczniesz brać leki zobacz na prostsze sposoby tutaj www.sposobynatradzik.pl
Offline

karolina11

wyjadacz

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): 3 lis 2017, o 13:27

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post14 lis 2019, o 14:51

jak już usuniecie swój trądzik to polecam zabieg usuwający bruzdy i blizny po trądziku czy innych dolegliwościach - chodzi mi o sprzęt Bloomea - urządzenie oferujące efekt mechanicznego resurfacingu twarzy, szyi i dekoltu. Sprawdza się w zabiegach na ciało, widoczna redukcja bruzd, blizn czy rozstępów :)
Offline

arek565

guru

  • Posty: 746
  • Dołączył(a): 24 lis 2017, o 08:23

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post20 mar 2021, o 15:52

Jeżeli szukacie sprawdzonej oferty węgla, to osobiście mogę Wam polecić stronę https://sobianek.pl/. W ich ofercie znajdziecie również piece piątej generacji, które są ekonomiczne oraz wydzielają bardzo małe ilości zanieczyszczeń do atmosfery.
Offline

Olam21

aktywny

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): 22 cze 2017, o 08:58

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post5 lip 2021, o 19:09

Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że trądziku trudno się pozbyć. Niedawno czytałam, że wiórki mydlane betula tar od Aurumaris pomagają usunąć trądzik i blizny. Mają działanie odkażające, a przy okazji nawilżają cerę i poprawiają jej koloryt. Kolejnym plusem jest to, że zmarszczki są mniejsze. Chyba warto je przetestować.
Offline

gamer

wymiatacz

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): 1 lut 2018, o 15:02

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post19 sty 2024, o 13:47

szukam czegoś skutecznego na trądzik pospolity, możecie coś polecić?
Offline

Brilu

guru

  • Posty: 705
  • Dołączył(a): 6 gru 2017, o 12:36

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik

Post19 sty 2024, o 13:59

U mojej nastoletniej córki w walce z trądzikiem świetne efekty dało zastosowanie kosmetyków firmy Nanili, które poleciła mi znajoma z gabinetu kosmetycznego. Kosmetyki skutecznie pomagają w walce z takimi dolegliwościami jak trądzik pospolity, trądzik w wieku dojrzałym, trądzik różowaty, przebarwienia czy cera naczynkowa. Kosmetyki są dostępne w dwóch wersjach, jedna dla profesjonalistów w salonach kosmetycznych a druga do stosowania w domu. Zanim zaczęliśmy stosować kosmetyki Nanili, to kupowaliśmy dostępne w drogeriach drogie i często nieskuteczne, zajmujące miejsce na półce kosmetyki.
Ostatnio edytowano 6 lut 2024, o 18:32 przez Brilu, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Odloty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron